Projekt REVITALIZACE JATEK V ČESKÉ LÍPĚ

Společnost Velkoobchod FAVE realizuje projekt Revitalizace jatek v České Lípě, kdy podstatou projektu je, vedle obnovy zchátralého areálu, vybudování moderních skladovacích prostor pro velkoobchod a zlepšení nejen pracovních podmínek zaměstnanců skladu, ale efektivnějším řízením a využitím prostor i zvýšení konkurenceschopnosti a ziskovosti. Jedná se úvodní krok k naplnění strategie firmy, kdy cílem je vybudovat moderní, nízkoenergetický, vlastní areál umožňující jak skladování a expedici v rámci velkoobchodu, tak v blízké budoucnosti případně i vlastní výrobu a vývoj vybraných produktů z oblasti úklidových, kuchyňských a domácích potřeb.

Projekt REVITALIZACE JATEK V ČESKÉ LÍPĚ je spolufinancován Evropskou unií.

Revitalizace bývalého areálu jatek - odstraněním skupiny staveb sestávajících ze zděných, betonových a ocelových konstrukcí dojde k vyčištění prostoru, uvolnění plochy pro nový moderní, energeticky i logisticky mnohem efektivnější objekt. Nově postavená montovaná hala bude sloužit jako sklad Velkoobchodu Fave. Toto je první etapa celkové revitalizace, která byla ukončena v roce 2018.

Cílem společnosti Fave je postupně vybudovat z tohoto brownfieldu nejen logistický, ale i výrobní areál. V následujících letech se předpokládá jak rekonstrukce dalších objektů stávajícího areálu a změna jejich využití (např. administrativní sídlo společnosti, školící středisko, garáže, atd.), tak částečná sanace a výstavba nových objektů využitelných především pro výrobu produktů, které společnost Fave, v současné době jako velkoobchod, nabízí svým zákazníkům.